OPCJONALNY OPIS SEO

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Praesent eleifend augue eu sagittis aliquet. Vestibulum posuere, dui vitae suscipit elementum, massa massa tincidunt lacus, porttitor convallis metus erat ut metus. Duis ut lacinia ipsum. Curabitur magna nisi, tincidunt et scelerisque ac, tristique convallis eros. Etiam a erat sem. In enim urna, dictum quis nisl vitae, iaculis placerat nisi. Sed eleifend magna non placerat commodo.

Jak wybrać kołki do mocowania lampy, obrazu lub szafki na ścianie?

0%
Jak wybrać kołki do mocowania lampy, obrazu lub szafki na ścianie?

Jeśli planujesz zmiany w wystroju swojego domu i chcesz zamontować nowe półki na książki, zawiesić ramkę ze zdjęciami lub lustro, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Nie każdy kołek nadaje się do każdego rodzaju ściany i obciążenia. Zanim zaczniesz wiercić, sprawdź:

  • Jak ciężki jest przedmiot, który chcesz przymocować – jeśli to np. szafka lub półka, weź pod uwagę również wagę tego, co na niej postawisz lub położysz.
  • Z jakiego materiału jest zrobiona ściana lub sufit, do których chcesz przymocować przedmiot – czy to beton, cegła, czy może płyta gipsowo-kartonowa? Jeśli to płyta, dobrze byłoby wiedzieć, jaką ma grubość.
  • Jakim sposobem połączysz przedmiot z kołkiem – czy potrzebujesz np. zwykłego wkrętu, czy haczyka. Dopiero gdy ustalisz te szczegóły, możesz wybrać odpowiedni kołek – dzięki temu unikniesz problemów i zagwarantujesz bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim.

Jakie kołki nadają się do małych obciążeń? Jeśli chcesz zamontować coś lekkiego (np. mały obraz, lampę lub karnisz), możesz skorzystać z kołka uniwersalnego. Jest on dobry do każdego rodzaju ściany. To przydatne, gdy nie jesteś pewien, co kryje się pod tynkiem. Kołek uniwersalny jest wtedy najlepszym rozwiązaniem.

Kołek uniwersalny DuoPower W asortymencie fischer znajdziesz kołek DuoPower, który sprawdzi się doskonale przy takim zadaniu. Możesz go użyć w każdym rodzaju ściany. To możliwe, ponieważ kołek jest wykonany w opatentowanej technologii 2K i składa się z dwóch części: pierwsza (szara) rozpiera kołek w ścianie, druga (czerwona) dodatkowo zabezpiecza szarą część. Ponadto, szersza krawędź zapobiega przesunięciu się kołka w wywierconym otworze, nawet jeśli jest on zbyt głęboki. Ząbkowana powierzchnia kołka zapobiega też jego obracaniu się w otworze.

Kołek uniwersalny UX Wśród naszych propozycji jest również nylonowy kołek UX, który pasuje do każdego rodzaju ściany. Gdy będziesz wkręcał haczyk lub wkręt, kołek będzie się rozpierał w ścianie stałej, albo zapętlał w ścianie pustakowej lub z płyt gipsowo-kartonowych.

Kołek samowiercący DuoBlade Interesującym rozwiązaniem do zastosowania w przypadku płyt gipsowo-kartonowych jest kołek samowiercący fischer DuoBlade. Nie musisz używać wiertarki, by zrobić otwór w ścianie lub suficie. Kołek jest zaprojektowany tak, że możesz go wkręcić ręcznie lub za pomocą wkrętarki. Możesz go wykorzystać, gdy chcesz zawiesić np. lustro, obraz, karnisz czy czujnik dymu.

Jakie kołki nadają się do dużych obciążeń? Więcej trudności może sprawić montaż ciężkich elementów, zwłaszcza jeśli mają być zawieszone na płytach gipsowo-kartonowych. Jeśli np. chcesz zamontować półkę na książki, której całkowita waga nie będzie większa niż 25 kg, warto użyć kołka uchylnego fischer DuoTec 10.

Ten nietypowy kołek jest przeznaczony do mocowania na płycie gipsowo-kartonowej, za którą jest pusta przestrzeń. Specjalne ułożenie kołka po drugiej stronie płyty w połączeniu z elementem, do którego wkręca się hak zapewnia bezpieczeństwo, gdy zawiesisz ciężkie przedmioty jak półki, szafki kuchenne czy nawet poręcze. Ten sam model kołka można również użyć w pełnych materiałach budowlanych, jak np. beton, czy też drewno.

Gdy potrzebujesz zawiesić ciężkie przedmioty, warto również rozważyć zastosowanie odpowiedniego rodzaju kołków z serii fischer DuoPower.

Następne Jak dobrać wkręty do płyt gipsowych?
To Top